top of page

Підвищене напруження м’язів шийного відділу хребта у немовляти

Оновлено: 15 квіт. 2020 р.

Підвищене напруження м’язів шийного відділу хребта у немовляти – явище досить часте і, як правило, не є порушенням до певного віку.

Зазвичай, проявляється високо піднятим плечовим поясом і «схованою» шиєю. Підвищене напруження м’язів шийного відділу може обмежувати майже кожну активність малюка.


ЩО МОЖЕ НАСТОРОЖИТИ БАТЬКІВ?

👉труднощі з одяганням малюка (якщо минуло 3 місяці, а малюк далі згинає і приводить ручки близько до тулуба);

👉високо піднятий плечовий пояс;

👉труднощі в простяганні рук до іграшки, розміщеної по-переду;

👉труднощі з опорою на передпліччя в положенні на животі;

👉надвразливість шийного відділу (дитина протестує при виконанні гігієнічних процедур в проекції шиї).

Звичайно, всі сумніви варто скерувати до педіатра, який визначить, чи стан дитини відповідає нормі і при потребі, скерує далі.

⭕️Якщо неврологічне обстеження не виявить жодних відхилень, причина може бути в іншому.

Мова йде про те, що напруження м’ язів шиї і плечового поясу ніколи не виступають ізольовано і мають початок десь глибше. ☝️Я часто повторююсь, що основою вільного руху в суглобі у всіх притаманих йому напрямках є стійкий тулуб, а підвищений тонус в м’ язах шиї і плечовому поясі - одна з форм компенсації, яка спостерігається при слабкій стабілізації тулуба. Другим моментом є відсутність відповідної співпраці окремих м 'язових груп (наприклад, дитина наприкінці 3 місяця життя все ще не толерує положення на животі, бо не може утримати опори на передпліччях)

🔔УВАГА! Підвищене напруження м’язів шиї i плечового поясу може бути одним із проявів рефлюксної хвороби (відходження шлункового вмісту, в складі якого є кислоти, подразнює слизову оболонку стравоходу, викликає біль і печію). Часто в таких малюків є проблеми з центральною стабілізацією, але першопричину варто виключити у гастроентеролога.

Чи масаж – перше, шо робитимуть вашому малюку? Так і ні. Зазвичай, дітки з надвразливістю в проекції шиї відреагують на масаж протестом і ще більшим напруженням відповідних м’ язових груп. По друге, самі масажні техніки без відповідно добраних вправ не вчать дитину рухового взірця. Для частини діток масаж, навпаки, буде однією з найкращих форм терапії.

☝️Висновок? Найкраща терапія - та, яка індивідуально підібрана до потреб кожної дитини. Тому не варто дивуватися, якщо фізичний терапевт, замість того, щоб зосередитися на плечовому поясі, буде працювати з м’ язами тулуба дитини, адже підвищене м’язове напруження буде лише проявом порушення, а причина може бути в іншому

414 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page