top of page

КОЛИ ДИТИНА ПОЧИНАЄ ПЕРЕВЕРТАТИСЬ?

Оновлено: 15 квіт. 2020 р.

Здатність перевертатися зі спини на живіт з'являється у малюка близько 4-5 місяця ( не плутаємо з поворотами зі спини на бік, повороти на бік дітки освоюють швидше - близько 3 міс.)


☝️А ось повністю контрольований, усвідомлений переворот з живота на спину з'являється близько 7-8 місяця.

Тільки така послідовність є фізіологічною. Якщо 2-3 місячний малюк перевертається з живота на спину, то робить це, швидше за все, за рахунок переважування голови (у новонародженого вона важка і непропорційна в порівнянні з грудної кліткою) або за рахунок дуже сильного напруження м'язів хребта. ☝️


Дитина готується до перевертання з перших днів свого життя 👉Спочатку вона працює над симетрією і стійкістю тулуба. Зитина готуватися до перевертання з перших днів свого життя. З'єднує ручки в середній осі тіла, грається нимиі кладе їх до рота.

👉 У віці близько 3-4 місяців дитина починає повертатися зі спини на бік, але надалі не відчуває достатньої рівноваги в цьому положенні, тому повертається назад на спину. При таких перекочуваннях таз і плечовий пояс знаходяться в одній осі. Далі, у віці близько 5 місяців, з'являється ротація тазу, що дозволяє малюку зробити свідомий, стабільний переворот.

У підсумку, для усвідомленого перевертання дитині потрібні: ✅поворот голови в сторону обертання; ✅витягування ручки по стороні, в яку планує перевернутись; ✅підіймання зігнутих ніжок над прверхнею; ✅ротація тазу

Приклад "правильного" перевертання в наступному пості
Інформація є орієнтовною і будь-які сумніви вимагають консультації у спеціаліста

15 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page